Korzystanie z najwyższej jakości kostki granitowej

gwarantuje zadowolenie klienta

Nasza firma

Firma ProGranit jest firmą rodzinną, na rynku kamieniarskim działamy od ponad 10 lat. Początkowo głównym profilem naszej działalności była produkcja kostki granitowej.

Z czasem okazało się, że istnieje duże zapotrzebowanie na układanie tego materiału, dlatego też zorganizowaliśmy własne brygady brukarskie. Z racji naszego położenia w centralnej części Polski jesteśmy w stanie szybko i profesjonalnie dostarczyć kostkę granitową na terenie całego kraju. Produkujemy kostkę surowo łupaną z formaków lub bloków granitowych, zarówno z granitu pochodzenia krajowego (masyw strzegomski), jak i z granitu skandynawskiego, ukraińskiego. Ważna jest dla nas jakość - produkujemy kostkę w pierwszym gatunku - prawdopodobnie najładniejszą kostkę granitową w Polsce.

Tak jak wspomniałem, oprócz produkcji kostki granitowej zajmujemy się również profesjonalnym jej układaniem ; nasze prace to zarówno duże roboty brukarskie związane z rewitalizacją rynków, kościołów, skwerów i parków, jak również mniejsze , takie jak np. domki jednorodzinne, ogrody, podwórza.

Korzystanie z najwyższej jakości kostki granitowej oraz brygad brukarskich posiadających wieloletnie doświadczenie w układaniu kostki granitowej gwarantuje zadowolenie klienta. Posiadamy referencje z wykonanych przez nas prac brukarskich.

Jak powstaje kostka granitowa

Kostka granitowa powstaje w wyniku łupania granitu. Granit przyjeżdża do nas w formie bloków granitowych lub w formie formaka.Bloki rozłupujemy na mniejsze kawałki nawiercając otwory, a następnie rozłupujemy je za pomocą specjalnych klinów trójdzielnych do postaci formaka. Formak waży ok. 30-40 kgGotowy formak jest podawany na łupiarki hydrauliczne, na których jest wytwarzana gotowa kostka.To wszystko, z czego nie wyjdzie już kostka granitowa to łupek - często wykorzystywany np. jako wsyp do gabionów.

Copyrights 2021 by Pro granit All rights reserved.
Projekt i realizacja: strony www - internet-media.pl
Licznik odwiedzin: Darmowy licznik odwiedzin
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.